yaka karti hakkinda

Yaka Kartı Hakkında Herşey

Devlet kurumu yada özel sektör son yıllarda hayatımızın her alanında kullanılan metal yaka kartı kendi kullandıklarımızla beraber evimize kadar girmektedir. Yaka kartı bir kurumu yada kuruluşu temsil eden personellerin tanıtımını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu amacın yanı sıra marka tanıtımı içinde küçük ama önemli bir detaydır. Nedeni ise personel kıyafetinde sürekli görünen bir alanda yer alması ayrıca kurumunuzu temsil eden logonuzun bu ürünlerde yer almasıdır. Müşteri iletişiminizi geliştirecek size artı değerler katarak olumlu geri dönüşler almanızı sağlayacaktır. Konu hakkında daha detaylı bilgiler için yazının tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yaka Kartı Örnekleri ve Çeşitleri

Gün geçtikte yaygın bir kullanım alanına ulaşan yaka kartı çeşitleri farklı teknikler ile üretilmektedir. Kullanım amacı yada tercihinize göre farklı formlarda hazırlanabilir. Üretimde kullanılan malzemeler farklılık gösterse de genel amacı çalışanlarınızın isimlerini yazabildiğiniz kartlar oluşturmaktır. Metal, plastik yada ahşap olarak üretildiği gibi daha basit ve tek kullanımlık kağıt örnekleri de günlük organizasyon olan fuarlarda rastlamanız mümkündür. Yaka kartı kullanımını daha detaylı incelemek ve örnekleri maddeler halinde açıklamak daha doğru ve bilgilendirici olacaktır.

Yaka kartı modelleri için ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.  https://www.pelikanreklam.com/metal-yaka-karti/

Soru ve Cevap: Yaka kartı nereye nasıl takılır?

Yaka kartı genellikle sağ göğüs üzerine takılır. Tercihe göre sol göğüs üzerine de takılmaktadır. Yaka kartını takmak için arka kısımdaki iğne yada mıknatıs kullanılır. İsimlik takarken aşağı yukarı kontrolü yapılıp yamuk olmamasına dikkat edilmelidir.

Yaka Kartı Ölçüleri

Yaka isimliği, belirli ölçüler ile üretildiği gibi sizin istediğiniz boyutlarda da tasarlanabilir. Metal pencereli modellerimiz standart kalıplarda özel olarak kesildiği için boyutlarında değişiklik yapılamaz. Özel ölçülerle hazırlanan ürünler genellikle dikdörtgen tasarımlar için geçerlidir. Yada şekil ve boyutlandırmanın istediğiniz gibi hazırlanabileceği lazer kesim yaka kartları tercih edebilirsiniz. Bizim standart diye adlandırdığımız yaka kartı ölçüleri 7×3.5cm‘dir. Ölçüleri hayal etmek bazen zor olabilir, büyüklüğünü yada küçüklüğü test etmek için bizden ölçekli olarak hazırlanmış tasarım şablonu isteyebilirsiniz. Bu dosya ile herhangi bir yazıcıdan çıktı alarak ürün büyüklüğü konusunda daha kolay fikir sahibi olarak kolayca karar verebilirsiniz.

Plastik Yaka Kartları

Plastik yaka kartları, genelde yüksek adetli siparişlerde tercih edilen ve farklı özellikleri olan plastik malzeme kullanılarak hazırlanmaktadır. Barkotlu, çipli, giriş – çıkış işlemlerinde de kullanılan çeşitli ve özellikli kartlardır. Plastik Yaka kartı ölçüleri, kredi kartı boyutlarında yani 86mm x 54mm olup tek yüzlü yada çift yüzlü üretilebilir. Yakanıza takmak için farklı aparatlar kullanılabilir. Arka kısmına takılacak mıknatıs yada iğne dışında ekstra bir ürün olan boyun askı ipi ile beraber kullanımı daha fazla tercih edilir.

Özel Kesim Yaka Kartları

Özel tasarım yaka kartı ürünleri her zaman dikkat çekmiştir. Belirli tasarım ve şekillere bağlı kalmadan hazırlanan ürünlerimiz özgün ve sadece sizi yansıtacak şekilde tasarlanır. Bu bir şekil olabilir, yada logo çizgilerinize göre tasarlanan çalışmalar hazırlanabilir. Lazerle hazırlanan özel kesim yaka kartları olarak bilinen bu teknoloji baskı ve yapım şekli olarak diğer ürünlere göre çok daha farklıdır. Tasarım ve uygulama süresi standart ürünlere göre çok daha fazla vakit ve işçilik gerektirir. Metal ürünlere göre farklı bir baskı tekniği uygulanır. Ayrıca bu ürünlerin en önemli özelliği yapılan baskı şeklidir, kazıma tekniği denen üst katman kazınarak alt katmandaki siyahlığın ortaya çıkarılmasıdır. Kazıma ile hazırlanan ürünlerde daha fazla işçilik yapılıyor olsa da baskı hiçbir zaman silinmeyecektir. Aşağıdaki örnekte lazer kesim ve kazıma tekniği aynı anda uygulanmıştır.

ozel tasarim yaka karti

Yaka Kartı Tasarımı

Öncelikle bu ürünlerin kurumunuzu yansıtacak kalitede dikkat çekici olması önemlidir. Ayrıca ürünlerin özelliklerinin sizin ihtiyacınızı karşılıyor olması gerekmektedir. Model seçimi için öncelikle web sayfamızı detaylı olarak incelemeniz beğendiğiniz modelleri not almanızı tavsiye ediyoruz. Dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerden birisi sipariş etmek istediğiniz ürünün hangi özelliklerde olmasıdır. Bu tercihler konusunda bizden ve tecrübelerimizden yararlanabilirsiniz. Bu süreç sonunda oluşacak fikirlerinizi bizler ile paylaşarak yaka kartı tasarımı için bilgi isteyebilirsiniz.

Pencereli Yaka Kartları İşinizi Kolaylaştırır

İsim kısmı değişen pencereli yaka kartları genelde firmaların  geçici personel çalıştırılan, eğitim alanında kullanılan yada personel değişiminin sık yaşandığı işletmelerde çok daha fazla tercih edilir. Cep diye tabir ettiğimiz aslında isim kısmının değişebilir olduğu anlamanı gelir, sektörde genelde bu şekilde tarif edilir. Ürün detayları, tasarımda firma logonuzun yer aldığı bu ürün grubumuz da personel yaka kartı üzerinde isim yazma kısmında boş bir alan mevcuttur. Boşluk kısma yazıcıdan uygun büyüklükte çıktı alınarak personel ismi yazılır. Makas ile kesilerek boşluğa geçirilen isimlik kullanıma hazırdır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde personelin isimliği hazırlanmaktadır. Sizde stoklu çalışarak sürekli isimlik sipariş vermek zorunda kalmazsınız. Mağaza, cafe, restaurant, pastane, eczane, hastane gibi her sektörde rahatça kullanabilirsiniz.

Kişiye Özel Yaka İsimlikleri

Adından kolayca anlayacağınız gibi bu modellerin genel özelliği firma logosu ve personel isminin aynı anda yazıldığı ürün grubudur. Bu kartların en önemli ve belirgin niteliği tamamen kişiye özel olmasıdır. Diğer ürünlerde de olduğu gibi logonuzla beraber personel görev bilgilerinin basıldığı şık tasarımlar için ilgili sayfalarımızı incelemelisiniz. Kötü tarafı isme özel olduğu için başka birinin tekrar kullanımına uygun değildir.

kisiye ozel yaka karti 34

Mıknatıslı ve İğneli Yaka Kartı

Yakaya tutturma isimlik konusunda önemli bir bilgidir. Kullanım alanına göre tercih edilen kıyafete göre seçim yapılmalıdır. Yanlış ürün tercihi kıyafete zarar verme, düşme kaybolma gibi sorunlar yaşatabilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Bizim önerimiz gömlek, tişört, ceket gibi çok aşırı olmayan kıyafetlerde mıknatıslı yaka kartı tercih edilebilir. Daha kalın kıyafetler için iğneli ürün tercihi daha uygun olacaktır. Mıknatısların kaybolma riski olduğu için siparişleriniz de firmamızdan ekstra yedek mıknatıs talep edebilirsiniz.

Logo Renginize Göre Model Seçimi

Çok sık yapılan yanlışlardan birincisi, hazırladığımız örneklerdeki renk uyumlarına dikkat etmeden sadece ürün şekline odaklanmanızdır. Logo renginizin istediğiniz ürünle uyumlu bir renkte üretilmesi dikkat çekici ve harika sonuçlar almamızı sağlayacaktır. Ayrıca logo şeklinizin isimlik üzerinde belirli bir alanı kaplayacak olması bu manada önemlidir. Bu konuda kafa karışıklığı yaşıyor olabilir yada bütün aşamalar için bize logonuzu yollayarak örnek çalışma isteğinizi iletebilirsiniz. Tasarımlarımız sizin istekleriniz doğrultusunda şekillendirilerek ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde hazırlanıp onayınıza sunulmaktadır.

Yaka Kartı Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Bütün anlattıklarımızı sıkılmadan okuduğunuzu düşünüyoruz. Son maddede ürün fiyatlarının nasıl belirlendiğini kısaca anlatmalıyız. Fiyatlandırma birçok kriter belirlenerek yapılmaktadır. Yaka kartı fiyatları hesaplanırken toptan yaka kartı sipariş adetleriniz, hazırlanmasına karar verdiğiniz model tercihi ve yakaya takma aparatı bilgilerinizi bize ilettiğinizde en hızlı şekilde doğru fiyatlandırmaya ulaşabilirsiniz. Üretim maliyetlerinden dolayı fiyatlandırmalarda adetler çoğaldıkça birim fiyatımız aşağı inmektedir.