buton rozet nedir

Rozet Nedir ? Buton Rozet Nasıl Yapılır ?

Buton Rozet kelimesinin sözlük anlamı, bir kuruluşu temsil eden belirli bir şekil yada simgeden oluşan çoğunlukla ceket üzerinde yaka kısmına takılmak için hazırlanıp, genellikle metal malzemeler kullanılarak oluşturulan değişik şekillerdeki logolara denir. Farklı malzemelerden de hazırlanabilen örnek olarak kağıt, ahşap yada plastik küçük simgelere verilen genel addır. Rozetler dikkat çekici küçük detaylar olup, kullanım amacına göre renkli ve ilgi çekici farklı şekilde örnekleri de sıkça kullanılmaktadır.

Rozet Modelleri İğneli ve Mıknatıslı Rozetler

Rozet modelleri konusunda son derece geniş bir ürün yelpazesine sahip rozetler, kurumların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan özel üretim ürünlerdir. Çeşit anlamında kullanım türüne göre değişik tercihler için farklı teknikler ile hazırlanabilir. Bu konuda daha açıklayıcı olması için örneklendirmek uygun olacaktır. Örneğin fuar, bayi toplantısı, seminer, organizasyon gibi ortamlarda kullanıcıların bir kurumu temsil etmek maksadı ile kullanılan rozetler genelde döküm rozet olarak tercih edilen metal çeşitlerdir.

Promosyon olarak dağıtılmak istenen iğneli  buton rozet çeşitleri ise daha farklı özelliklerde kullanılır ve genelde belirli bir slogan yada marka tanıtımı için hazırlanan yuvarlak rozetlerdir. Gençlerin severek aksesuar olarak kullandığı çanta rozetleri sıkça tercih edilen ürünlerdir. Bazı müşterilerimiz bu tarz ürünleri personelin tanıtımı için kullanılan yaka isimliği maksadı için tercih etmektedir.

Üzerinde logo baskılı istenirse personel adı yazılabileceği yada isim kısmının boş bırakılarak sonradan silinmeyen kalemle yazılarak kullanılması firmalara ekonomik olarak sunduğumuz çözümlerdendir. Üretilen rozet çeşitliliği ise genelde boyut farklılığıyla ayrıştırılabilir farklı boyutlar ile hazırlanan ve en çok tercih edilenler 37 mm, 44 mm, 58 mm kalıplardır. Ayrıca iğneli yada mıknatıslı  dışında açacak özellikle rozetler hazırlanabilir.

Buton Rozet Tasarımı Nasıl Yapılır?

Buton rozet tasarımı, ilk aşamada renk uyumu kullanılacak slogan ve simgeler belirli kurallara uyularak hazırlanır. Bu konuda hizmet veren grafik tasarımcılar ihtiyaçlarınıza göre ön çalışmalar hazırlayarak oluşturulacak rozetin üretim sürecinde önemli bir aşamayı gerçekleştirirler. Tasarım için sizinle koordineli olarak çalışarak süreci en az revize ile sonuca ulaştırmak için belirli taslaklar hazırlayıp onayınıza sunarlar.

Grafik çalışma hazırlandıktan sonrasında onayladığınız taslak, üretimi yapılması istenen buton rozetler boyutlarına göre kalıp oluşturulduktan sonra baskı için şablon üzerinde ortalanarak bir kaç deneme ile baskı ve renk kalitesi test edilerek seri üretim için hazır hale gelmektedir.rozet tasarimi nasil yapilir

Yaka Rozeti Nasıl Hazırlanır?

Rozet kategorisinde en çok tercih edilen ve genelde sosyal sorumluluk yada davet, organizasyon, özel günler, tanıtım günleri, belirli mesaj vermek için kullanılan buton rozet fiyat konusunda da en uygun ürünlerdir. Buton rozet üretmek için belirli malzemeler ve rozet makinesi gerekmektedir.

Öncelikle bilgisayar üzerinde görsel grafik çalışması hazırlanmaktadır. Sonrasında hazırlanan çalışma renkli özel yazıcılardan çıktı alınarak kesim için uygun hale getirilir. Buton rozetlerin genel özelliği yuvarlak olmalarıdır. Yuvarlak olarak belirli kesim payları hesaplanarak kesilen kağıtlar artık rozetin basılma aşaması için hazır olduğu anlamına gelir.

Tasarım ve istenen ebatlara göre makineye yerleştirilen kalıp bakımları yapıldıktan sonra deneme baskıları alınır. Son aşamada kalıplara yerleştirilen malzemeler sırasıyla basılarak buton rozetler hazır hale gelmiş olur.

Buton Rozet Üretim Malzemeleri Nelerdir?

Malzeme her işte olduğu gibi rozetlerin üretimi konusunda da çok önemlidir. Genellikle büyük tedarikçilerin üretim yaptığı buton rozet malzemeleri üç bağımsız parçadan oluşur. Büyük presler ile farklı boyutlarda kesilip şekillendirilen metaller genelde 250 adet olarak ayrı ayrı paketlenmektedir. Nasıl ki kullanıcılar kaliteli ürünü iyi fiyatlara almak isterse biz tedarikçiler de bu konuda malzeme kalitesine önem vermeliyiz.

Sonuç olarak iyi bir malzeme ile üretim yapılan ürünün kalitesine yansıyacaktır. Sorunsuz bir çalışma için sürekli ve devamlılığı olan kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Rozetler üst kapak, arka kapak, jelatin olarak üç ayrı parçadır ve rozetler bunların çıktı görüntüsü ile birleşmesi sonucunda oluşur. Ayrıca malzemelerin birleştirilmesi ve sıkıştırılması için buton rozet makinesi ve kalıpları da gereklidir.buton rozet malzemeleri 1

Rozet Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Belirli bir proje için rozet yaptırmaya karar verdikten sonra, işin önemli bir kısmı da ürün fiyatlarıdır. Firmalar belirledikleri bütçe ile araştırma yaparken en uygun fiyata en iyi ürünü almak isterler. Bizim gibi üretim yapan firmalar buton rozet fiyatları için belirli bilgilere sahip olmak isterler.

Örnek vermek gerekirse genel olarak sorulan rozet fiyatı ne kadar sorusu sığ bir soru olup fiyat isterken, ürün boyutu belirlenmeli tam net olmasa da sipariş adetleri belirtilmelidir. Doğru fiyatlandırma boyuta ve sipariş vermek istediğiniz adetlere göre belirleneceği için bu önemli ve atlanmaması gereken bir detaydır.

Üretim sürecinde aksaklıklar yaşanmaması için siparişlerinizi organizasyon günlerinden daha evvel tarihlerde tedarik etmeniz gerekir. Kargo ile yapılan gönderimlerde zaman zaman yaşanabilen aksaklıkları da göz önünde bulundurmak gerektiğini unutmadan siparişlerinizi süreyi hesap ederek oluşturmanızı öneriyoruz.

Detaylı Bilgi için  ilgili ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.pelikanreklam.com/buton-rozet/