Geri Ödeme ve İade Şartları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, hatalı kullanım, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren yasal süre olan 14 gün içerisinde bizimle e-mail adresi üzerinden iletişim kurmanız gerekmektedir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

– 14 gün içinde pelikanreklam.com Müşteri Hizmetleri’ne yazılı bildirim yapılmalıdır.

– Faturasız yapılan iadeler kabul edilmediğinden ürün/ürünler iade faturası ile birlikte adresimize gönderilmelidir.

– Kullanılmış veya kullanım hatası sonucu zarar görmüş ve paketi hasar görmüş ürün/ürünler iade alınmayacağı ve kargo ücreti müşteriye yansıtılarak geri gönderileceği için iade edilecek ürün/ürünler varsa tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve paketi hasar görmemiş şekilde eksiksiz iade edilmelidir.

– Eğer ürünün faturası şirketiniz adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumunuzun düzenlemiş olduğu iade faturası veya iade irsaliyesini (ya da irsaliyeli fatura) iade ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

– Yukarıdaki koşullar sağlandıktan sonra ödeme şekline göre iade için ilgili bankaya talimat iletilir. Bundan sonraki süreç bankaya ait olup, iade/iptal işlemlerinin süresi her bankanın çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

– Cayma hakkı nedeniyle iade edilen veya iade koşullarını sağlamadığı tespit edilen ürünün satıcıya geri gönderilirken ödenen kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır.

– Logo yada kişiye özel baskılı ürünler baskı öncesinde müşteri onayı alınarak hazırlandığı için bizden kaynaklı baskı hatası olmadığı sürece iade alınmamaktadır.